Powrót do strony głównej
U nas w "Zerówce"
Stronę redagują: pani Monika Bochra i pani Joanna Siudowska

Wyjazd do Teatru
20 maja 2013 r. dzieci z ośmiogodzinnej zerówki wybrały się na przedstawienie teatralne "Andersen w trzech odsłonach". Przedstawienie bardzo nam się podobało!!!

Wycieczka po przygodę pozostałe zdjęcia >>>
Dzieci z naszej zerówki lubią jeździć do Sierakowa Sławieńskiego. Tym razem wzięli udział w zajęciach na Szlaku Bilbo Bagginsa w Hobbitonie. Dzieci przeżyły wielką przygodę z bohaterami książki Tolkiena i wróciły bardzo zadowolone.

Z tańcem i piosenką dla kochanych rodziców
Ta wspaniała impreza dla Mamy i Taty była źródłem wielu wzruszeń jej uczestników. Dzieci włożyły w swój występ całe serce i wypadły jak zwykle wyśmienicie. Miłą niespodzianką była prezentacja multinedialna przygotowana przez wychowawczynie.

Wycieczka do zakładu fryzjerskiego pozostałe zdjęcia z miłego spotkania>>>
15 maja nasza koleżanka Ania zaprosiła nas do zakładu fryzjerskiego swojego taty - pana Grzegorza Józefowicza. Tata Ani opowiedział nam o pracy fryzjera, pokazał narzędzia niezbędne do pracy. Oczywiście, jak to u fryzjera bywa, chłopcom pan Grzegorz zrobił wspaniała fryzurę... Dziękujemy Ani i jej tacie za miłe spotkanie.

Sianów - nasza miejscowość pozostałe zdjęcia ze spaceru >>>
W piękny majowy dzień wybraliśmy się na wycieczkę . Spacerujšc po mieście obejrzeliśmy ciekawe miejsca oraz wspaniałe zabytki. Byliśmy między innymi w malowniczym kościółku, zobaczyliśmy bramę, ratusz oraz fabrykę zapałek. To był wspaniały dzień.

Zebranie z Rodzicami
Podczas zebrania z rodzicami, które odbyło się 24 kwietnia, zaprezentowaliśmy swoje umiejętności zdobyte podczas pobytu w naszym oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie. Mamy nadzieję, że się podobało.;)

Gminny Turniej Recytatorski
25 kwietnia 2013r. w kinie "Zorza" odbył się Gminny Turniej Recytatorski "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta polne". W kategorii "ptaszęta" konkurs wygrała Julia Olejarz z naszej zerówki.
Julia wspaniale recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Samochwała". Gratulujemy Julce i jej Rodzicom !!!

Dzień Wiosny
21 marca dzieci z zerówki ośmiogodzinnej wybrały się na bajkę "Madagaskar - 3" emitowaną w kinie "Zorza"
w Sianowie z okazji Dnia Wiosny. Po powrocie z seansu dzieci przywoływały wiosnę na szkolnych "Wiosenaliach".
Nasze dzieci zaśpiewały piosenkę "Maszeruje wiosna". Za wspólne wystąpienie otrzymaliśmy słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że udało nam się przegonić zimę i lada dzień zawita w naszym regionie wiosna.

Wycieczka do sklepu
4 marca wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu. Zwróciliśmy uwagę na to, jak należy zachowywać się w sklepie, poznaliśmy panie kasjerki i ekspedientki. Na zakończenie zrobiliśmy zakupy.

Dzień Kobiet
Panowie z zerówki uczcili Dzień Kobiet prawdziwie po męsku obdarowując swoje panie kwiatami!

Dzieci uczą się jak dbać o bezpieczeństwo zdjęcia ze spotkania >>>
W czwartek (28.02.) odwiedziła naszą zerówkę pani policjantka, sierżant Kinga Stopa z Miejskiej Komendy Policji
w Koszalinie. Pani policjantka przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, w domu, na placu zabaw oraz na boisku. Dzieci uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, w których został poruszony temat nieznajomego dorosłego, który "zaczepia" dzieci: na boisku, na placu zabaw, w sklepie, pukając do drzwi domu. Dzieci zaskoczyły panią policjantkę doskonałą znajomością numerów telefonów alarmowych.
Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do radiowozu, który mogły obejrzeć. Każde dziecko mogło posiedzieć
za kierownicą radiowozu i włączyć syreny policyjne, które rozbrzmiały na terenie całej szkoły. W ramach podziękowań dzieci wręczyły pani sierżant album z własnoręcznie malowanymi i podpisanymi obrazkami oraz dyplom. W zamian dzieci otrzymały słodki upominek za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Konkurs piosenki
27 lutego Julka L., Patryk i Julka O. reprezentowali naszą zerówkę w konkursie "Z piosenką po zdrowie" zorganizowanym przez Przedszkole Gminne w Sianowie. Nasze dzieci przygotowały repertuar do piosenki "Pan doktor" BYLIŚCIE REWELACYJNI!!!

Zatańczyli z klasą zdjęcia z pokazu >>>
19 stycznia dzieci z zerówki ośmiogodzinnej reprezentowały szkołę w Pokazie Tanecznym organizowanym przez Centrum Nauki Tańca Szczepan "Zatańcz z klasą". Julka L., Krzyś, Lidzia, Nikola, Natalka, Julka O., Ania, Michasia i Hania zakwalifikowali się do kategorii brązowej. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!!!

One wiedzą jak zdrowo się odżywiać zdjęcia z zajęć >>>
Dzieci z zerówki ośmiogodzinnej propagowały zdrowe odżywianie. Samodzielnie przygotowali pyszne sałatki owocowe, które później konsumowali. PYCHA!!!

Wigilijne spotkanie z rodzicami pozostałe zdjęcia >>>
17 grudnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, babcie i dziadków. Dzieciaki przygotowały wspaniałe przedstawienie, zaśpiewały piosenki, powiedziały wierszyki. Na zakończenie goście dostali własnoręcznie wykonane przez dzieci aniołki.

Warsztaty w Sierakowie pozostałe zdjęcia >>>
6 grudnia dzieci z "zerówki 8 - godzinnej" wybrały sie do Sierakowa Sławieńskiego na warsztaty bożonarodzeniowe. Wspólnie z opiekunami wykonały świąteczne kartki, ozdabiały pierniki, no i oczywiście dzieci odwiedził Mikołaj...

Zabawy na śniegu
Nareszcie spadł śnieg i dzieci mogą bawić się wesoło na białym podwórku.

Witaj drogi Mikołaju!
Dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na odwiedziny Mikołaja. Tego dnia było wiele radości.

Andrzejki w "zerówce" pozostałe zdjęcia >>>
29 listopada uczestniczyliśmy w szkolnej zabawie andrzejkowej. Były wróżby w "Domu Czarownic", tańce, wspaniała zabawa i oczywiście słodki poczęstunek.

Dzień Pluszowego Misia pozostałe zdjęcia >>>
W listopadzie uczciliśmy święto naszego pluszowego przyjaciela. Były tańce z przyjacielem, zabawa i słuchaliśmy opowiadania naszej pani.

Dzień dobry, panie listonoszu!
23 października dzieci z zerówki ośmiogodzinnej wybrały się na wycieczkę na pocztę. Poznały wyposażenie poczty, mogły bliżej się przyjrzeć pracy jej pracowników. Na zewnątrz budynku zwróciły uwagę na skrzynkę pocztową i godło pocztowe.

Wizyta w Przedszkolu pozostałe zdjęcia >>>
15 października zostaliśmy zaproszeni przez Przedszkole Gminne w Sianowie na teatrzyk. Wszyscy oglądali przedstawienie ze zdumieniem i zaciekawieniem. Spektakl bardzo nam się podobał.

Poznajemy szkolną bibliotekę pozostałe zdjęcia z zajęć w bibliotece >>>
9 października dzieci z oddziału zerowego udały się z wizytą do szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom
o zasadach panujących w bibliotece, wyjaśniła, w jaki sposób należy szanować książki oraz zabrała nas na "wycieczkę"
po bibliotece. Uczestniczyliśmy w zabawach przygotowanych przez panią Renatę Pomian, a na koniec wypełniliśmy test z wiedzy
o bibliotece, jaką przekazała nam pani Renia. Oczywiście wszyscy sobie z nim świetnie poradziliśmy.
Dziękujemy za super zabawę!