Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2016/2017
- rok szk. 2016/2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - pozostałe zdjęcia >>>
29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. W ramach ŚDTM uczniowie klas III–VII powtarzali cały tydzień na lekcjach mnożenie, dzielenie pamięciowe i wykonali plakaty pozwalające zapamiętać trudne działania z tabliczki. W tym dniu, w piątek podczas przerw uczniowie z klasy 6a i 6b egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia pozostałych uczniów naszej szkoły. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klas trzecich i czwartych sprawdzali swoje umiejętności w grach z kartami matematycznymi na małej sali gimnastycznej. W losowo wybranych zespołach musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również umiejętnością współpracy. Rozegrali dwie konkurencje zespołowe: Ekspres i Krzyżak, zdobywajšc złote medale. Najwięksi śmiałkowie rywalizowali w grze Szeryf, tutaj mógł wygrać tylko jeden zawodnik. Certyfikat Mistrza zdobyli: Piotr Garnicki, Roksana Hnat, Laura Koziarska, Kacper Matuszak, Adrian Piasecki, Rozalia Sławińska, Jan Socha, Wiktor Szczepanowicz. Jednocześnie, przy użyciu laptopów odbył się Szkolny Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia Na Czas", w którym wzięło udział 57 uczniów z klas III-VI. Laureatami zostali: Rozalia Sławińska, Natasza Piekutowska, Julia Olejarz, Wiktor Wołejko.
Zwieńczeniem dnia było wyjście Ekspertów z klas siódmych do centrum miasta w celu przeegzaminowania z mnożenia i dzielenia pracowników Urzędu Gminy
i Miasta Sianów oraz mieszkańców. Cieszy fakt, że ich zdecydowana większość wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Ekspertom i wszystkim uczestnikom - uczniom i nauczycielom naszej szkoły za włączenie się w akcję.
Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO.
Organizatorzy: klasy III-IV - Wanda Gargas, Beata Matlęga, Bogusława Bindas; klasy V-VII - Iwona Marciniak